Zoznámte sa s BUTI YOGA ®

Dovoľte, aby sme Vám ako prvé certifikované inštruktorky BUTI YOGA ® na Slovensku predstavili tento nový štýl yogy, ktorý v sebe spája to najlepšie z YOGA, TRIBAL a HIIT tréningu.

YOGA

V BUTI YOGA ® najčastejšie využívame princípy vinyasa, ashtanga, kundalini a power yoga. Prepájanie dychu a na seba nadväzujúcich pozícií vychádza z ashtanga a vinyasa yogy, ktorými vytvárame v tele teplo. Potenie dopomáha k detoxikácii svalov, orgánov a k zlepšeniu cirkulácie, flexibility a výdrže. Power yoga kladie dôraz taktiež na správne dýchanie, natiahnutie a posilnenie tela pomocou rýchlejšieho striedania póz, tzv. asán.

Kundalini yogu sme nespomenuli náhodou. Jej prvky aktívne využívame na každej hodine BUTI YOGA ® s cieľom prebudenia sily kundaliny (sila nachádzajúca sa pri kostrči a stúpajúca čakrami až hore k hlave). Zapájaním hlbokých svalových štruktúr strednej časti tela budujeme stabilitu tela.

Všetky tieto formy yogy sú spojovacím prvkom a súčasťou každej BUTI YOGA ® hodiny, ktorými si ponaťahujeme všetky svaly na tele, uvoľníme ich a zároveň urýchlime ich regeneráciu.

TRIBAL

BUTI YOGA ® bola vyvinutá ženou pre ženy na vyrovnanie fyzickej a duševnej stránky života každej z nás. Emócie, či už pozitívne alebo negatívne, nás ženy ovplyvňujú a sprevádzajú všetkými aspektmi našich životov oveľa viac ako si môžeme myslieť. Pri hektickom životnom štýle často zabúdame akú silu a aký dopad majú emócie na kvalitu nášho života. Potláčaním emócií si ich ukladáme do svojho tela hlavne do oblasti panvy a nosíme ich stále so sebou.

Práve na uvoľnení týchto potláčaných a poctivo ukladaných emócií z nášho tela von využívame na každej hodine BUTI YOGA ® prvky TRIBAL. Výrazné izolácie spodnej časti tela a hrudníka, krúženie panvou, hadie pohyby a vrstvenie pohybov nám pomáhajú uvoľniť všetky naše skryté a potláčané emócie. Je preto úplne normálne ak sa po hodine BUTI YOGA ® cítite plná energie, uvoľnená a šťastná. Práve to sú pocity ktoré prežívame my po každej hodine BUTI YOGA ® a naším posolstvom je, aby ste sa aj Vy cítili rovnako dobre 🙂

HIIT

Vedľajším účinkom cvičenia BUTI YOGA ® je zvýšená fyzická kondícia, ktorú nám dopomáha zlepšovať práve HIIT (High Intensity Interval Training). Zapojením kardiovaskulárneho systému intenzívnymi kardio pohybmi a posilovacími cvikmi zvýšime tepovú frekvenciu, rozprúdime krv v tele, zadýchame sa (miestami až lapáme po dychu 🙂 ) a následne telu doprajeme uvoľnenie a zaslúžený odpočinok.

 www.butiyoga.com

V čom je BUTI YOGA ® iná?

Spojením YOGA, TRIBAL a HIIT prvkov dostávame výnimočné cvičenie, ktoré nám prinesie nielen fyzické zmeny, ale aj tie duševné. Uvoľnením nahromadených negatívnych emócií z nášho tela vytvárame priestor novým zážitkom a pozitívna energia v nás zostane dlho po cvičení.

Potvrdzuje to aj samotný preklad slova “BUTI”, ktoré je odvodené z indoárijského jazyka Marathi a znamená “the cure to something hidden or kept secret” – čiže “liek na niečo skryté alebo uchovávané v tajnosti”.

zdroj: www.youtube.com/user/butifitness

BUTI YOGA ® spája tisícky žien po celom svete. Nezáleží na tom, či ste chudá alebo máte kilečko navyše. Nie je rozhodujúce, či ste mladá študentka, pracujúca žena alebo matka troch detí. Každá z Vás je vítaná medzi BUTI YOGA ® priaznivcami na Slovensku, ktorí sa navzájom podporujú, neodcudzujú a snažia si navzájom pomáhať.

Veríme, že sa Vám medzi nami bude páčiť a že si vybudujeme priateľstvo a popri tom si vynikajúco zacvičíme. Radosť z pohybu a zo života je veľmi dôležitá.

Tešíme sa na Vás!

Buti Sisters